Suomeksi
In english
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Dell Pro 14 on suunniteltu nykyaikaisen liikkuvan työn vaatimuksiin: se on kevein ja hiljaisin 14" kannettava Dellin Pro-perheessä, ja sen magnesiumista valmistettu runko yhdistää huippuluokan kestävyyden ja modernin estetiikan. Laite painaa vain noin 1,36 kg ja siinä on kierrätettyjä materiaaleja hyödyntävä rakenne. Kompaktista koostaan huolimatta se tarjoaa suorituskykyä, joka vastaa vaativammankin ammattilaisen tarpeisiin.
Sisuksissa hyrrää Intel Core Ultra -suoritin, jossa yhdistyvät CPU, GPU ja erillinen NPU-kiihdytin tehokasta tekoälylaskentaa varten. Tämä mahdollistaa nopeamman ja energiatehokkaamman AI-toimintojen käsittelyn suoraan laitteessa – esimerkiksi Microsoftin Copilot-avustaja käynnistyy erillisellä Windows Copilot -näppäimellä yhdellä painalluksella.
Uudistettu runkorakenne on saatavilla kahdessa viimeistelyssä: klassinen kiillotettu Platinum Silver sekä laserteksturoitu Magnetite. Tyylin lisäksi Dell Pro 14 tarjoaa todellista käytännöllisyyttä sillä se on rakennettu modulaarisesti. Esimerkiksi USB-C-portit, näppäimistö ja I/O-kortti ovat helpommin vaihdettavissa, mikä parantaa laitteen korjattavuutta ja pidentää sen elinkaarta.
Työskentelymukavuus on viety uudelle tasolle 16:10-kuvasuhteen näytöllä, joka tarjoaa enemmän pinta-alaa samalla fyysisellä koolla kuin aiemmat 16:9-näytöt. Ohuet reunukset ja kirkas 300 nitin paneeli tekevät siitä erinomaisen työvälineen myös liikkeellä ollessa. Pitkä akunkesto ja nopea ExpressCharge Boost -pikalataus varmistavat, että ehdit enemmän vähemmällä odottelulla.
Nopeat yhteydet – Wi-Fi 6E -tuki ja Thunderbolt 4 -portit – mahdollistavat tehokkaan työn missä tahansa. Lisäksi malliin kuuluu FHD HDR -infrapunakamera manuaalisella kameransuojalla, joka parantaa videopuheluiden laatua ja lisää yksityisyyttä. Kokonaisuus on rakennettu yritysten IT-tarpeet huomioiden turvallisuutta ja hallittavuutta varten.
Tuotteen saatavuus: 18.05.2026
Toimitus: ei varastossa (18.05.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
Dell Pro 14 on suunniteltu nykyaikaisen liikkuvan työn vaatimuksiin: se on kevein ja hiljaisin 14" kannettava Dellin Pro-perheessä, ja sen magnesiumista valmistettu runko yhdistää huippuluokan kestävyyden ja modernin estetiikan. Laite painaa vain noin 1,36 kg ja siinä on kierrätettyjä materiaaleja hyödyntävä rakenne. Kompaktista koostaan huolimatta se tarjoaa suorituskykyä, joka vastaa vaativammankin ammattilaisen tarpeisiin.
Sisuksissa hyrrää Intel Core Ultra -suoritin, jossa yhdistyvät CPU, GPU ja erillinen NPU-kiihdytin tehokasta tekoälylaskentaa varten. Tämä mahdollistaa nopeamman ja energiatehokkaamman AI-toimintojen käsittelyn suoraan laitteessa – esimerkiksi Microsoftin Copilot-avustaja käynnistyy erillisellä Windows Copilot -näppäimellä yhdellä painalluksella.
Uudistettu runkorakenne on saatavilla kahdessa viimeistelyssä: klassinen kiillotettu Platinum Silver sekä laserteksturoitu Magnetite. Tyylin lisäksi Dell Pro 14 tarjoaa todellista käytännöllisyyttä sillä se on rakennettu modulaarisesti. Esimerkiksi USB-C-portit, näppäimistö ja I/O-kortti ovat helpommin vaihdettavissa, mikä parantaa laitteen korjattavuutta ja pidentää sen elinkaarta.
Työskentelymukavuus on viety uudelle tasolle 16:10-kuvasuhteen näytöllä, joka tarjoaa enemmän pinta-alaa samalla fyysisellä koolla kuin aiemmat 16:9-näytöt. Ohuet reunukset ja kirkas 300 nitin paneeli tekevät siitä erinomaisen työvälineen myös liikkeellä ollessa. Pitkä akunkesto ja nopea ExpressCharge Boost -pikalataus varmistavat, että ehdit enemmän vähemmällä odottelulla.
Nopeat yhteydet – Wi-Fi 6E -tuki ja Thunderbolt 4 -portit – mahdollistavat tehokkaan työn missä tahansa. Lisäksi malliin kuuluu FHD HDR -infrapunakamera manuaalisella kameransuojalla, joka parantaa videopuheluiden laatua ja lisää yksityisyyttä. Kokonaisuus on rakennettu yritysten IT-tarpeet huomioiden turvallisuutta ja hallittavuutta varten.
Tärkeimmät ominaisuudet:
Takuu:
Vuoden Dell NBD Basic Warranty -on-site varaosatakuu, vasteaika seuraava työpäivä.
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | DELL PRO 14 U5-225U/14FHD+/16GB/512SSD/W11P/NO-AC/1BW |
| Tuotekoodi | T0GJ2 |
| EAN-koodi | 5397184980194 |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 1 511,30 € |
| Varastossa | 18.05.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 55 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Kameran tehollinen erottelutarkkuus, pikseliä | FHD |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 144 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 112.75 |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
▶ Liitettävyys
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | Y |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
▶ Liitännät
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt |
| Thunderbolt-porttien määrä | 1 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| USB-C (USB 3.2) porttien määrä | 1 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , Ethernet (RJ-45) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A , USB-C |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 5600 |
| Muistipaikat | 2 |
| Muistipaikat (vapaana) | 1 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 64 GB |
| Sisäinen muisti, GB | 16 |
| Sisäinen muisti, MB | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
▶ Muut ominaisuudet
| Lyhyt yhteenveto |
Dell Pro 14 on suunniteltu nykyaikaisen liikkuvan työn vaatimuksiin: se on kevein ja hiljaisin 14" kannettava Dellin Pro-perheessä, ja sen magnesiumista valmistettu runko yhdistää huippuluokan kestävyyden ja modernin estetiikan. Laite painaa vain noin 1,36 kg ja siinä on kierrätettyjä materiaaleja hyödyntävä rakenne. Kompaktista koostaan huolimatta se tarjoaa suorituskykyä, joka vastaa vaativammankin ammattilaisen tarpeisiin. Sisuksissa hyrrää Intel Core Ultra -suoritin, jossa yhdistyvät CPU, GPU ja erillinen NPU-kiihdytin tehokasta tekoälylaskentaa varten. Tämä mahdollistaa nopeamman ja energiatehokkaamman AI-toimintojen käsittelyn suoraan laitteessa – esimerkiksi Microsoftin Copilot-avustaja käynnistyy erillisellä Windows Copilot -näppäimellä yhdellä painalluksella. Uudistettu runkorakenne on saatavilla kahdessa viimeistelyssä: klassinen kiillotettu Platinum Silver sekä laserteksturoitu Magnetite. Tyylin lisäksi Dell Pro 14 tarjoaa todellista käytännöllisyyttä sillä se on rakennettu modulaarisesti. Esimerkiksi USB-C-portit, näppäimistö ja I/O-kortti ovat helpommin vaihdettavissa, mikä parantaa laitteen korjattavuutta ja pidentää sen elinkaarta. Työskentelymukavuus on viety uudelle tasolle 16:10-kuvasuhteen näytöllä, joka tarjoaa enemmän pinta-alaa samalla fyysisellä koolla kuin aiemmat 16:9-näytöt. Ohuet reunukset ja kirkas 300 nitin paneeli tekevät siitä erinomaisen työvälineen myös liikkeellä ollessa. Pitkä akunkesto ja nopea ExpressCharge Boost -pikalataus varmistavat, että ehdit enemmän vähemmällä odottelulla. Nopeat yhteydet – Wi-Fi 6E -tuki ja Thunderbolt 4 -portit – mahdollistavat tehokkaan työn missä tahansa. Lisäksi malliin kuuluu FHD HDR -infrapunakamera manuaalisella kameransuojalla, joka parantaa videopuheluiden laatua ja lisää yksityisyyttä. Kokonaisuus on rakennettu yritysten IT-tarpeet huomioiden turvallisuutta ja hallittavuutta varten. |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näppäimistön asettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | Intel Graphics |
▶ Ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro |
▶ Paino ja mitat
| Tuotteen paino, g | 1360 |
▶ Pakkauksen sisältö
| Laturi/verkkovirta-adapteri myyntipaketissa | Ei |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Ei |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| Intel Hyper Threading | Kyllä |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.80 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel vPro | Ei |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 2 |
| Prosessorimalli | Intel Core Ultra 5 225U (Max. 4.80 GHz, 12M, 12C) |
| Prosessorin ytimet | 12 |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra 5 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| Älykortinlukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Kokonaistallennuskapasiteetti, GB | 512 |
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.3 |
| Mobiiliyhteys | Ei |
▶ Ääni
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| EAN-koodi | 5397184980194 |
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | DELL |
| Valmistajan koodi | T0GJ2 |
| Linkit: |
Owner's Manual (Intel) |
▶GENEERISET
▶KAAPELIT
▶KAIUTTIMET
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KANNETTAVIEN LISÄVARUSTEET
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTTÖTELINEET
▶NÄYTÖT
▶PALVELUT
▶TAKUU- JA TUKILAAJENNUKSET
▶TELAKOINTIASEMAT
▶VIRTALÄHTEET JA -ADAPTERIT
▶WEBKAMERAT
▶ÄÄNITARVIKKEET
Hinnat eivät sisällä ALV:a.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset