Suomeksi
In english
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Tuotteen saatavuus: 28.06.2026
Toimitus: ei varastossa (28.06.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
Lenovo ThinkPad P14s Gen7 on kompakti ja kevyt mobiilityöasema, joka on suunniteltu tarjoamaan huippuluokan suorituskykyä ja liikkuvuutta tyylikkäässä 14,5" alumiinirungossa. Uusi Intel Core Ultra X9 Series 3 suoritin (Panther Lake) Intel Arc B390 näytönohjaimella sekä edistyksellinen LPCAMM2 muisti tarjoaa parannetut tekoälyominaisuudet ja nopeamman reagointikyvyn seuraavan sukupolven tuottavuuteen. Liikkuvat käyttäjät arvostavat tukea 5G mobiiliyhteydelle, joka on saatavissa optiona kaikkiin vuoden 2026 mobiilitehotyöasemiin!
Laitteen suunnittelussa on otettu huomioon entistä parempi huollettavuus ja päivitettävyys tehden siitä pitkän elinkaaren ympäristöystävällisen valinnan vaativille tehokäyttäjille.
Tärkeimmät ominaisuudet:
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO P14S G7 UX9-388H/14.5WUXGA/32GB/1TB/ARC B390/W11P/3P |
| Tuotekoodi | 21XJ000XMX |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 4 038,13 € |
| Varastossa | 28.06.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 75 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 100 |
▶ Kamera
| Kameran tehollinen erottelutarkkuus, pikseliä | 5 MP + IR |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kirkkaus, cd/m² | 400 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 14.5 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Virkistystaajuus, Hz | 60 |
▶ Liitännät
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt |
| Thunderbolt-porttien määrä | 2 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 15 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , Ethernet (RJ-45) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 7467 |
| Muistipaikat | 1 |
| Muistipaikat (vapaana) | 0 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 96 GB |
| Sisäinen muisti, MB | 32 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | LPDDR5x |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näppäimistön asettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | Intel Arc B390 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | Intel Arc |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 325.2 x 226.3 x 11.7 / 16.22 |
| Tuotteen paino, g | 1630 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Smart Cache, MB | 18 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 5.10 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel vPro | Kyllä |
| NPU | Kyllä |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Prosessorimalli | Intel Core Ultra X9 388H (Max. 5.10GHz, 18M, 16C) |
| Prosessorin taajuus, MHz | 2.10 |
| Prosessorin ytimet | 16 |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra X9 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 1 TB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Intel Wi-Fi 7 BE211 |
▶ Ääni
| Kaiuttimen teho, W | 4 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21XJ000XMX |
| Linkit: |
PSREF |
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KANNETTAVIEN LISÄVARUSTEET
▶KIINTOLEVYT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶PALVELUT
▶TAKUU- JA TUKILAAJENNUKSET
▶TELAKOINTIASEMAT
▶VIRTALÄHTEET JA -ADAPTERIT
▶WEBKAMERAT
Hinnat eivät sisällä ALV:a.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset