Suomeksi
In english
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Lenovo ThinkPad L14 Gen 7 (AMD) Copilot+ PC, AMD Ryzen AI 5, 2 GHz, 35,6 cm (14"), 1920 x 1200 pikseliä, 16 GB, 512 GB
Tuotteen saatavuus: 09.06.2026
Toimitus: ei varastossa (09.06.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
Lenovo ThinkPad L14 G7 on erikokoisten yritysten sekä julkishallinnon luotettava työjuhta. Kirkas 400nits 16:10 kuvasuhteen näyttöpaneeli tuo lisää hyödyllistä työskentelytilaa ja tekee hybridityöstä entistäkin tuottavampaa.
ThinkPad L14 G7 tarjoaa monipuolisen liitinvalikoiman, johon kuuluu peräti viisi erilaista USB-liitäntää lisälaitteille. Lisäksi laitteesta löytyy vapaat laajennuspaikat keskusmuistille sekä 4G LTE -modeemille.
AMD Ryzen AI -suoritin mahdollistaa tehokkaan paikallisen tekoälylaskennan integroidun NPU-tekoälykiihdyttimen ansiosta, ja grafiikkasuorituskyvystä vastaa AMD Radeon 840M.
Yrityskäyttöön optimoitu rakenne, ThinkShield tietoturva sekä MIL-STD-810H kestävyys takaavat pitkän elinkaaren. ThinkPad L14 G7 luokitellaan Copilot+ kategorian laitteeksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO L14 G7 R5-430/14WUXGA/16GB/512SSD/W11P/3OS |
| Tuotekoodi | 21X6001TMX |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 1 466,25 € |
| Varastossa | 09.06.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 57 |
▶ Datasiirto
| NFC-tuki | Ei |
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kirkkaus, cd/m² | 400 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Virkistystaajuus, Hz | 60 |
▶ Liitettävyys
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | Y |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
▶ Liitännät
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 3 |
| USB-C (USB 4.0) / Thunderbolt 4 porttien määrä | 2 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| USB-C latausteho min., W | 15 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , Ethernet (RJ-45) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 5600 |
| Muistipaikat | 2 |
| Muistipaikat (vapaana) | 1 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 64 GB |
| Sisäinen muisti, GB | 16 |
| Sisäinen muisti, MB | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | AMD Radeon 840M Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | AMD Radeon |
▶ Ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 313.7 x 226 x 11.39-17.31 |
| Tuotteen paino, g | 1389 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| L3-välimuisti, MB | 8 |
| NPU | Kyllä |
| Prosessorimalli | AMD Ryzen AI 5 430 (Max. 4.50GHz, 8M, 4C) |
| Prosessorin ytimet | 4 |
| Suoritinperhe | AMD Ryzen AI 5 |
| Suoritinvalmistaja | AMD |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Optiona |
▶ Tallennusväline
| Kokonaistallennuskapasiteetti, GB | 512 |
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Ethernet LAN -datanopeudet, Mbit/s | 100/1000 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
▶ Ääni
| Kaiuttimen teho, W | 2 x 2 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21X6001TMX |
| Linkit: |
PSREF Information in the official manufacturer web site (english) |
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVAT TIETOKONEET
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KANNETTAVIEN LISÄVARUSTEET
▶KIINTOLEVYT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶PALVELUT
▶TAKUU- JA TUKILAAJENNUKSET
▶TELAKOINTIASEMAT
▶VERKKOKORTIT
▶VIRTALÄHTEET JA -ADAPTERIT
▶WEBKAMERAT
Hinnat eivät sisällä ALV:a.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset