Suomeksi
In english
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Tuotteen saatavuus: 29.05.2026
Toimitus: ei varastossa (29.05.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
ThinkPad X13 Gen 7, Intel® Core™ Ultra 7 355 (LPE-cores up to 3.50GHz, 12MB), 13.3" WUXGA Touch, W11P64 Nordics (EN/FI/SV/DK/NO), 32.0GB, 1x512GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4 TLC Opal, Intel® Graphics, Intel® Wi-Fi 7 BE211,BT 5.4, No Wired Ethernet, FPR, 5
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO X13 G7 U7-355/13.3WUXGAT/32GB/512SSD/W11P/3P |
| Tuotekoodi | 21YH004TMX |
| EAN-koodi | 0199276653482 |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 2 674,24 € |
| Varastossa | 29.05.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 54.7 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Kameran tehollinen erottelutarkkuus, pikseliä | 5 MP + IR |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , ErP , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kirkkaus, cd/m² | 400 |
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Näytön koko, " | 13.3 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
▶ Liitännät
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt , USB-C |
| Thunderbolt-porttien määrä | 2 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 7467 |
| Muistipaikat (vapaana) | 0 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 32 GB |
| Sisäinen muisti, MB | 32 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | LPDDR5x |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näppäimistön asettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | Intel Graphics |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 299.3 x 207 x 10.25/13.35 |
| Tuotteen paino, g | 964 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.70 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel vPro | Ei |
| NPU | Kyllä |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Prosessorimalli | Intel Core Ultra 7 355 (Max. 4.70GHz, 12M, 8C) |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra 7 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
▶ Suojaus
| Kaapelilukkopaikka | Kyllä |
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Intel Wi-Fi 7 BE211, 802.11be |
▶ Ääni
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Bruttopaino | 2.11 |
| EAN-koodi | 0199276653482 |
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21YH004TMX |
| Linkit: |
PSREF |
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KANNETTAVIEN LISÄVARUSTEET
▶KIINTOLEVYT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶PALVELUT
▶TAKUU- JA TUKILAAJENNUKSET
▶TELAKOINTIASEMAT
▶VIRTALÄHTEET JA -ADAPTERIT
▶WEBKAMERAT
Hinnat eivät sisällä ALV:a.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset