Suomeksi
In english
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Tuotteen saatavuus: 18.06.2026
Toimitus: ei varastossa (18.06.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
Lenovo ThinkPad X1 Carbon G14 on kaikilla herkuilla varustettu Premium-luokan yrityskannettava. Laitteessa on äärimmäisen kevyt hiilikuitu-magnesiumrunko, upea 2.8K OLED 120Hz -paneeli, runsas ja täysikokoinen liitinpatteristo sekä Intelin viimeisintä mobiiliteknologiaa edustava kehittynyt Evo™ Platform -laitealusta. Tehokas Core Ultra 7 356H -suoritin yhdessä 32GB keskusmuistin kanssa pitää huolen vaativammastakin tehontarpeesta. Suorittimeen kätketyn NPU-tekoälypiirin ansiosta ThinkPad X1 Carbon G14 luokitellaan CoPilot+ kategorian laitteeksi.
FIFA World Cup 2026 erikoisversio!
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO X1C G14 U7-356H/14"2.8K-OLED/32GB/1TB/W11P/3P (FIFA EDITION) |
| Tuotekoodi | 21V7009GMX |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 2 933,13 € |
| Varastossa | 18.06.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 58 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Valmistajan arvio: Kierrätyksen CO2 -päästöt, kg | 3.04 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 117 |
| Valmistajan arvio: Käytön aikaiset CO2 -päästöt, kg | 10.88 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Tuotepakkauksen CO2 -päästöt, kg | 1.1 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 100 , 100.15 |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , ErP , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 2880 x 1800 |
▶ Liitännät
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| USB-C latausteho min., W | 45 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 8533 |
| Muistipaikat (vapaana) | 0 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 32 |
| Sisäinen muisti, MB | 32 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | LPDDR5x |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | Intel Graphics |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 312.50 x 215.75 x 9.2/15.3 |
| Tuotteen paino, g | 998 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| Intel Smart Cache, MB | 18 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.70 |
| Intel vPro | |
| NPU | Kyllä |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Prosessorimalli | Intel Core Ultra 7 356H (Max. 4.70GHz, 18M, 16C) |
| Prosessorin ytimet | 16 |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra 7 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 1 TB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Mobiiliyhteys | Ei |
| WLAN tyyppi | Intel Wi-Fi 7 BE211, 802.11be |
▶ Ääni
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21V7009GMX |
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KANNETTAVIEN LISÄVARUSTEET
▶KIINTOLEVYT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶PALVELUT
▶TAKUU- JA TUKILAAJENNUKSET
▶TELAKOINTIASEMAT
▶VIRTALÄHTEET JA -ADAPTERIT
▶WEBKAMERAT
Hinnat eivät sisällä ALV:a.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset